Premierekkel és budapesti bemutatóval zárja az évet a Nemzeti Táncszínház, amelynek decemberi kínálatában japán-koreai-magyar nemzetközi táncest, a zene, a tánc, a költészet, a színház és a bábművészet eszközeit ötvöző produkció, indiai szerelmi történet és Shakespeare-adaptáció is szerepel.
Batarita a semmiről és a mindenről gondolkodik koreai és japán kollégáival a Being and Nothingness című darabban, amelyet december 1-jén láthatnak az érdeklődők a Marczi Közösségi Térben. A koprodukció tavaly mutatkozott be a Busan Nemzetközi Táncvásáron - tájékoztatta az MTI-t a Nemzeti Táncszínház.
A Magyar Állami Népi Együttes premierrel érkezik december 2-án a Nemzeti Színházba. Az Apám ablakából az ég című előadáshoz Szabó Balázst, napjaink egyik legnépszerűbb alternatív énekes-zeneszerzőjét kérte fel a társulat rendezőnek. A produkció ötvözi a zene, a tánc, a költészet, a színház és a bábművészet eszközeit, létrehozva egy sajátos, a hagyományokból inspirációt merítő mai táncszínházi világot.
A 25 éves Budapest Táncszínház a Kislányom, Anne Frank című produkciójának magyarországi és külföldi sikerén felbuzdulva készítette el a Száz év magány című előadást, amely ugyancsak a prózából és a táncból merít. A Gálffi László és Kerekes Éva közreműködésével készült darab december 6-án debütál a Várkert Bazárban.
A Sivasakti Kalánanda Táncszínház egy indiai szerelmi történetet, Sakuntalá meséjét hozza el december 8-án a Marczi Közösségi Térbe. Dusjanta, a hős király és Sakuntalá, a remeték közt nevelkedő ártatlan lány története fordulatokban gazdag szerelmi dráma: földöntúli öröm és mélységes szomorúság, egymásra találás és elválás, búcsú, kitaszítottság, harc, szabad átjárás az istenek és az emberek világa között.
Barta Dóra legújabb koreográfiájában halkan, szinte észrevétlenül mutatja meg, hogyan tud egy ottfelejtett dekoráció véleményt mondani az életünkről, és hogyan leplezi le hazug világunkat egy beszélő növény. A Badora Társulat Pianissimo című új előadása december 8-án debütál a Nemzeti Színház Kaszás Attila termében.
December 30-án érkezik a Zeneakadémia Solti termébe a Közép-Európa Táncszínház, Rohmann Ditta Junior Prima díjas csellóművész és Kun Attila Lábán Rudolf- és Harangozó Gyula-díjas koreográfus Bach-tánc-szvitek című közös produkciója, amelyben a klasszikus zeneművek és a kortárs elektronikus hangzás fuzionál.
A PR-Evolution Dance Company a Shakespeare-évnek adózva mutatja be a bárd örökbecsű művének táncszínházi adaptációját Prospero avagy a Vihar sziget címmel december 20-án a MOM Kulturális Központban.
MTI
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése